Novinky

FEL na Comic-Conu: přijďte se nabít na 10 000 voltů, potkat se s roboty a naučit se s pájkou

Pro studenty a studentky Pro uchazeče a uchazečky

Fakulta elektrotechnická ČVUT se už počtvrté zapojí do veletrhu Comic-Con Prague, který se tentokrát bude konat od 5. do 7. dubna. Program pro fanoušky a fanynky sci-fi, fantasy a hororu rozšíří o přehlídku nevšedních technologií budoucnosti, v níž nebudou chybět kráčející roboti SPOTi, VR aplikace simulující pobyt ve vesmíru či Van de Graaffův generátor. Ten díky statické elektřině dokáže vytvořit úžasné "účesy".

Z našeho stánku budou návštěvníci a návštěvnice odcházet nabití na 10 tisíc voltů i nabití vědomostmi. Vedle Van de Graaffova generátoru, což je zařízení generující vysoké napětí, bude na stánku FEL i workshop pájení plošných spojů. Jak zacházet s pájkou a vlastnoručně vytvořit svůj první elektrický obvod vysvětlí a pomohou studenti a studentky FEL ČVUT. K dispozici bude také plackovačka, s níž si vyrobíte placky podle vzoru i vlastní fantazie.

FEL bude letos silně zastoupen i v doprovodných prezentacích. Během přednášky na stagi A v pátek 5. dubna naši experti představí nejnovější trendy ve vývoji robotů. Přednášející dr. Martin Pecka z katedry kybernetiky a student programu Kybernetika a robotika Bohumil Brož vysvětlí, jak využívají robotické mazlíčky ve výzkumu.

Vojtěch Leischner a Pavel Husa, doktorandi z katedry počítačové grafiky a interakce, vystoupí v pátek večer s e-syntezátorem Pendulum a žonglovacími míčky. Jejich show bude sledovat 800 VIP hostů v rámci zahajovací party Comic-con Prague 2024.

V sobotu 6. dubna vás pak na stagi A pozve do vesmíru dr. David Sedláček z katedry počítačové grafiky a interakce FEL a jeho studenti a studentky. Nedávno totiž ve virtuální realitě vytvořili aplikaci Deloitte Space Shuttle, simulující pobyt na vesmírné stanici ISS. Seznámíte se s týmovou multiplayerovou hrou, která představí průběh kosmického letu, běžný život na oběžné dráze, ale i nebezpečí a rizika, kterým mohou astronauti a astronautky čelit.

Vstupenky na Comic-con Prague 2024 kupujte na webu Comic-conu a přijďte se do O2 Universa pobavit se s roboty SPOT!

Autor fotografií: Filip Ehrenberger

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk