Experti z Purdue University na FEL ČVUT

Termín: 15. 5. 202413:00
Místo: FEL ČVUT, katedra počítačové grafiky a interakce
Kategorie: Pro studenty a studentky

Katedra počítačové grafiky a interakce FEL ČVUT bude ve středu 15. května 2024 od 13.00 hostit prof. Alejandru J. Maganu a prof. Bedřicha Beneše z Purdue University ve Spojených státech.

Prof. Alejandra J. Magana se ve své prezentaci bude zabývat výukou a učením pomocí výpočtů, modelování a simulací. Shrne konkrétní potíže, se kterými se studenti bakalářského studia v oblasti technologií, inženýrství a matematiky setkávají. Prof. Magana a její tým k jejich řešení vyzkoušeli soubor pedagogických postupů a učebních strategií, které mohou vést ke zlepšení ve znalostech studentů.

Prof. Bedřich Beneš je absolventem magisterského a doktorského studia na FEL ČVUT. Svou dráhu předního experta na počítačovou grafiku rozvíjel na Purdue University. Ve své přednášce představí několik metod pro modelování a simulaci rostlin a také uvede několik pokroků a postupů, které se snaží překlenout propast mezi simulačními daty pro hluboké učení a reálnými metodami umělé inteligence pro zemědělství.

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk