Kariéra

Výběrové řízení na obsazení pracovní pozice Ombudsman či ombudsmanka ČVUT FEL

Pracoviště Sekretariát děkana a tajemníka
Platí do 5. 6. 2024

Děkan Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze vypisuje výběrové řízení na obsazení nově zřízené pracovní pozice Ombudsman/-ka – veřejný ochránce či ochránkyně práv ČVUT FEL.

Pracovní náplň

Ombudsman či ombudsmanka se zasazuje o podporu rovných příležitostí studujících i zaměstnaných a reaguje na konkrétní podněty upozorňující na jevy, které vykazují známky neférového zacházení, porušení etických principů, zneužití postavení a podobné. Na pracovišti zastává mediační a konzultační roli, provádí samostatná šetření a navrhuje děkanovi postupy, které povedou ke zlepšení studijních a pracovních podmínek a poměrů na fakultě.

Nabízíme Vám:

  • Smysluplnou a různorodou práci v instituci oceněné HR Award.
  • Podporu v dalším rozvoji a vzdělávání.
  • Finanční ohodnocení dle Vnitřního mzdového předpisu ČVUT.
  • Zaměstnání na 0,5 úvazku s možností navýšení.

Jaká je naše představa o vhodném kandidátovi či kandidátce?

  • Je osobností s vysokou mírou empatie, integritou a profesionálním přístupem, který umožní vybudování všeobecné důvěry v tuto funkci.
  • Má vysokoškolské vzdělání či praxi v oblasti psychologie, práva, sociální práce, andragogiky, pedagogiky, genderových studií nebo v příbuzném oboru.
  • Dobře se orientuje v legislativě k ochraně práv, případně má ochotu se s příslušnou legislativou seznámit.
  • Zná anglický jazyk slovem a písmem.
  • Předchozí zkušenost z akademického prostředí, s mediací, krizovou intervencí, v oblasti práva, lidských práv, řešení konfliktů, poradenství nebo správy lidských zdrojů je výhodou.

Ombudsman na ČVUT FEL

  • Funkční období ombudsmana je tříleté. O funkci je možné se ucházet opakovaně.
  • Fakulta má přibližně 3000 studentů a 800 zaměstnanců.
  • Funkce ombudsmana vznikla nově, s pracovní pozicí se tedy pojí zavedení celé funkce.
  • Funkce ombudsmana je neslučitelná s funkcí rektora, prorektora, kvestora, kancléře, děkana, ředitele součásti, proděkana, tajemníka a vedoucího katedry zastávanou na ČVUT, a dále s členstvím v akademickém senátu (dále jen „AS“) ČVUT či jeho fakulty, v Etické komisi ČVUT a v disciplinární komisi ČVUT či jeho fakulty.

Požadované přílohy

  • Doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání.
  • Motivační dopis obsahující písemnou koncepci činnosti v nabízené pracovní pozici – koncepce přijatého uchazeče bude zveřejněna v informačním systému fakulty.
  • Strukturovaný životopis včetně přehledu dosavadní praxe.
  • Doporučení z relevantních předchozích pracovních pozic – není však podmínkou.

Termín nástupu

  • 1. září 2024 nebo dle dohody

Přihlášky spolu s požadovanými přílohami je nutné doručit do 5. června 2024 včetně na adresu: ČVUT v Praze, Fakulta elektrotechnická, vedoucí zaměstnaneckého oddělení, Technická 2, 166 27 Praha 6 s označením „Výběrové řízení ombudsman – neotvírat“ nebo elektronicky na email: drimakat@fel.cvut.cz s označením „Výběrové řízení ombudsman“.

Za stránku zodpovídá: Ing. Kateřina Dřímalová