Finále tříleté soutěže, do které se kvalifikovalo osm nejlepších robotických týmů světa, se odehraje s účastí akademiků z katedry kybernetiky a katedry počítačů Fakulty elektrotechnické (FEL) ČVUT v Praze vystupujících pod hlavičkou CTU-CRAS-NORLAB (Czech Technical University - Center for Robotics and Autonomous Systems - Northern Robotics Laboratory). Konečné výsledky budou vyhlášeny v pátek 24. září – první tři týmy si rozdělí celkovou odměnu ve výši 3,5 milionu dolarů.
Robotici z FEL ČVUT budou v Mega Cavern obhajovat třetí místo z předchozích dvou kol. V nich se dokázali prosadit v konkurenci světových týmů z prestižních výzkumných institucí (mimo jiné NASA, MIT, CMU, OSU, CalTech, Oxford či ETH Curych) jako nejlepší nesponzorovaný tým. V prosinci 2020 udělená subvence od pořádající agentury Ministerstva obrany Spojených států pro pokročilé výzkumné projekty DARPA ve výši 1,5 milionu dolarů (v přepočtu 32,6 milionu korun) zařadila CTU-CRAS-NORLAB do kategorie sponzorovaných týmů.
Díky podpoře od agentury DARPA si tým z Karlova náměstí mohl pořídit dva kráčející roboty SPOT, které v americkém Kentucky doprovází třetí zapůjčený exemplář od firmy General Laser. Čtyřnozí „robopsi“ v rolích skautů odvedou do podzemního komplexu celou flotilu kolových, pásových, létajících a šestinohých záchranářských robotů, s některými CTU-CRAS-NORLAB již absolvoval předchozí kola. Pro výsledek pražského týmu v soutěži bude rozhodující, do jaké míry se mu podařilo integrovat nové roboty a drony tak, aby si dokázaly efektivně vyměňovat informace v prostředí, kde chybí GPS signál a dosah bezdrátové komunikace je značně omezený.