Na koncertě vystoupí Jiří Bárta – violoncello a Terezie Fialová – klavír, kteří provedou vybrané skladby Antonína Dvořáka. Program večera:
● Klid lesa pro violoncello a klavír
● Koncert pro violoncello a orchestr h moll, op. 104 (klavírní verze orchestrálního doprovodu autora)
○ Allegro
○ Adagio, ma non troppo
○ Finale. Allegro moderato
Koncertem provází doc. Martin Kasík, který divákům poskytne kontext k jednotlivým skladbám a připomene život profesora Vejražky.
Setkání s hudbou jsou přibližně hodinové hudební večery se špičkovými interprety v univerzitní posluchárně a umožňují studentům, zaměstnancům i absolventům FEL ČVUT osobní kontakt s klasickou hudbou. Tento večer bude výjimečný svou vzpomínkovou atmosférou, kdy hudba doplněná fotografiemi vytváří prostor pro připomenutí významné osobnosti fakulty.
Vstup je zdarma a každý návštěvník si může přivést jednoho hosta. Dokud nedojde k přetlaku posluchačů, není nutná registrace ani vstupenky. Doporučený dress code je neformální.
Více informací https://intranet.fel.cvut.cz/cz/setkani/