Novinky

OpenLab FEL ČVUT: Navštivte špičkové laboratoře spjaté s programem EEM

Pro studenty a studentky

Zvažujete studium magisterského programu Elektrotechnika, energetika a management (EEM)? Přijďte na OpenLab, který se uskuteční ve čtvrtek 14. května mezi 15:00 až 21:00 v „halovkách“ FEL a v budově A CIIRC v Praze – Dejvicích. Na programu budou komentované prohlídky špičkově vybavených laboratoří, kde vznikají technologická řešení pro současnou i budoucí elektrotechniku a energetiku. 

„Letošní ročník bude probíhat formou organizovaných prohlídek v menších skupinách. Účastníci postupně navštíví vybrané laboratoře, kde jim studenti a vyučující představí nejen používané technologie, ale také konkrétní výzkumné projekty a praktické aplikace,“ uvedla za organizační tým Bc. Terezie Klášterková, studentka magisterského programu EEM. Akce je určena především pro student(k)y druhého ročníku bakalářského programu EEM, dorazit však mohou i studující ostatních ročníků. Kapacita prohlídek je omezená a registrace nutná – přihlásit se lze zde.

Návštěvnictvo nahlédne například do laboratoří pro výzkum tenkých vrstev a křemíkových struktur, kde se pracuje s moderními materiály využívanými v elektronice. Další část expozice cílí na měřicí techniku, včetně dielektrického spektroskopu pro analýzu vlastností materiálů v elektrickém poli. Bude i návštěva laboratoře vysokonapěťové diagnostiky. Tam probíhají testy zařízení, která využívají vysoké napětí.

„Součástí programu bude rovněž návštěva laboratoří propojujících elektrotechniku s dalšími oblastmi, například LVR + 3DP Lab, tedy Laboratoř pro výzkum a realizaci společně s 3D tiskem. Zájemci o energetiku ocení Battery lab zaměřený na výzkum a testování bateriových systémů. Představena bude také laboratoř elektrických pohonů a jejich řízení, které hrají klíčovou roli v moderním průmyslu i dopravě,“ doplnila Terezie Klášterková. Prohlídky povedou i do laboratoře environmentální elektrotechniky a ekonomiky – ta propojuje technická řešení s principy udržitelnosti.

Na prohlídky kolem 18:00 naváže neformální setkání a občerstvení na střeše rektorátu ČVUT (Penthouse).

Fotografie: Petr Zakopal

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk