Světelná instalace vznikla v Institutu intermédií FEL ČVUT a dlouhodobě patří k výrazným vizuálním prvkům budovy fakulty. V rámci projektu Světlo pro AIDS se rozsvítila červeně, tedy barvou, která je symbolem solidarity s HIV pozitivními a nemocnými AIDS.
Do projektu se letos zapojily také další významné budovy a instituce v České republice, například Tančící dům nebo Žižkovský televizní vysílač v Praze, Moravské divadlo Olomouc či historická radnice v Liberci. Akci v České republice již třináctým rokem pořádá Česká společnost AIDS pomoc (ČSAP).
Celosvětovým mottem letošního ročníku je „Společně vzpomínáme, společně se uzdravujeme, pomocí lásky a solidarity!“. Projekt upozorňuje nejen na potřebu podpory lidí žijících s HIV, ale také na skutečnost, že HIV zůstává aktuálním tématem veřejného zdraví.