Soutěž je určena studentům a čerstvým absolventům vysokých škol v České republice. Autoři nejlepších prací získají finanční odměnu (1. místo 30 000 Kč, 2. místo 20 000 Kč, 3. místo 10 000 Kč). Užší výběr účastníků bude mít navíc možnost představit výsledky své práce odborné veřejnosti, díky čemuž získají cennou zpětnou vazbu a navážou nové profesní kontakty.
Ačkoliv je soutěž zaměřena především na společenskovědní pohled na problematiku životního prostředí, přihlásit se mohou i studenti technických oborů. Na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze vzniká každoročně řada závěrečných prací zaměřených například na obnovitelné zdroje, energetickou efektivitu, udržitelné technologie, ekonomiku energetiky či environmentální dopady technických řešení.
Přihlášky je možné podávat do 30. září 2026, finálové kolo proběhne 25. listopadu 2026 na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, která soutěž také pořádá.
Podrobnosti o způsobu přihlášení a více informací o soutěži naleznete na webu www.czechenvithesis.cz.
ENVI Témárium: Inspirace z oblasti životního prostředí
Kromě soutěžního klání nabízí Czech Envi Thesis i bohatou databázi inspirativních témat z oblasti environmentalistiky – tzv. ENVI Témárium. To mohou využít studenti i vedoucí prací při výběru tématu, které má potenciál něco změnit.
Pokud chcete, aby vaše práce nezapadla do šuplíku a dostala se do povědomí širší veřejnosti, je Czech Envi Thesis tou správnou platformou.