Problémy s udělováním víz komplikují zahraničním studentům nástup na české univerzity

V důsledku omezeného provozu velvyslanectví ČR čeká v zahraničí na vyřízení víz výrazně více zahraničních studentů českých vysokých škol, než tomu bylo v minulosti. Komplikace s vízy v některých případech už způsobily, že cizinci nestihli v termínu provést nostrifikaci svého maturitního vysvědčení. Nemohli tak být zapsáni ke studiu, ačkoli složili přijímací zkoušky a splnili i ostatní kritéria přijímacího řízení. Jen na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze se tato situace dotkla řádově desítek studentů prvních ročníků bakalářského studia ze zemí mimo Evropskou unii, jako jsou Ukrajina, Rusko a Kazachstán, ale také Spojené státy americké, Indie či Turecko.

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk