Robotici z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze odlétají obhajovat vítězství do Abú Dhabi. Tento týden se proto naskytne poslední příležitost vidět v Praze v akci skupinu spolupracujících pozemních robotů a dronů, která se v pouštním emirátu utká o ceny

Tým vedený vědci z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze (FEL) spolupracujícími s výzkumníky z univerzit v Pensylvánii a v New Yorku se probojoval do finále všech tří dílčích disciplín prestižní mezinárodní robotické soutěže Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge (MBZIRC), která proběhne ve dnech 23. až. 25 února v Abú Dhabí. Kromě toho zástupci FEL ČVUT postoupili na průběžném prvním místě z 200 registrovaných týmů i do finále hlavní soutěže, kde se budou všechny dílčí disciplíny, autonomní odchyt letícího dronu, robotická stavba zdi a hašení požárů ve výškových budovách, řešit současně a diváci tak uvidí robotickou vizi měst budoucnosti.

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk