Výrazný úspěch České republiky ve světovém finále soutěže Global Management Challenge Euromanager na Madeiře

Ve finále 24. ročníku mezinárodní soutěže Global Management Challenge Euromanager obsadila Česká republika, reprezentovaná letošními absolventy katedry ekonomiky, manažerství a humanitních věd fakulty elektrotechnické ČVUT, třetí místo v konečném pořadí za Čínou a Francií.

Členy úspěšného týmu byli: Ing. Miroslav Liberský, Ing. Petr Balík, Ing. Petr Bojanovský a Ing. Jiří Dobrovolný.

V konkurenci 15 zemí světa tak Česká republika opětovně potvrdila, že patří k absolutní světové špičce. Porazila mj. vybrané manažerské týmy z Německa, Itálie, Polska, Indie, Španělska, Singapuru či Slovenska. Global Management Challenge Euromanager je největší mezinárodní soutěží svého druhu na světě v oblasti strategie řízení společnosti na trzích Evropské unie a NAFTA. Obchodní aktivity se realizují prostřednictvím tradičních distribučních kanálů i internetu. Od roku 1980 až do současné doby se ho zúčastnilo více než 270 000 manažerů, studentů a podnikatelů z celého světa. GMC probíhá ve třech kolech na národní úrovni, po nichž následuje mezinárodní finále za účasti nejlepšího týmu z každé země.