Přijímací řízení pro akademický rok 2006/2007

Přijímací řízení ke studiu v magisterském programu M2612 Elektrotechnika a informatika je společné pro prezenční i kombinovanou formu studia. Uchazeči budou hodnoceni na základě dotazníku a výpisu absolvovaných předmětů oborovou přijímací komisí, která si může také uchazeče pozvat k ústnímu pohovoru v případě, kdy je třeba doplňujících informací. Ke studiu ve studijních programech budou přijati uchazeči v pořadí podle dosaženého hodnocení v počtu do naplnění kapacity fakulty.

Hodnocení uchazeče v přijímacím řízení:

1. Základní kvalifikace:

Absolvovaný bakalářský program bude ohodnocen celočíselně body B v rozsahu 0 až 25 podle příbuznosti s programem M2612. Bakalářský program absolvovaný se studijním průměrem S je ohodnocen číslem P=B* (3.4 - S). (P = 0...60)

2. Jazyková kvalifikace:

1. bakalářské studium v zahraničí: 3 body za každý semestr absolvovaný v cizím nemateřském jazyce (A, N, F, Š, R) v zahraničí, nejvíce však 6: (Z = 0...6)
    2. jazykové schopnosti: 2 body za každou státnici nebo ekvivalentní zkoušku z cizího nemateřského jazyka (A, N, F, Š, R), nejvýše však 4: (J = 0...4)
    3. bakalářská práce napsaná a obhájená v cizím nemateřském jazyce (A, N, F, Š, R): (BK=5)
  3. Zvýšená kvalifikace: (K = 0...25)

Zde je možno získat celočíselné body za další nespecifikovanou práci přispívající k lepším znalostem uchazeče, zejména:

• absolvované relevantní předměty nad rámec absolvovaného bakalářského programu,
    • absolvované náročnější verze předmětů z programu,
    • praxe v oboru.

Hodnocení v tomto bodě bude obsahem ústního pohovoru uchazeče s oborovou přijímací komisí.

Celkové hodnocení je dáno součtem bodů: P+Z+J+BK+K (0...100).

Schváleno Akademickým senátem FEL dne 22. dubna 2005.

Prof. Ing. Vladimír Kučera, DrSc., děkan