Vážené studentky a vážení studenti!

Anketa hodnocení výuky v letním semestru 2005/06 je stále otevřena, bude uzavřena 18.11.2006. Stále máte možnost se vyjádřit k předmětům, které jste měli zapsané, a k učitelům, kteří vás učili a zkoušeli. Soudě podle počtu vyplněných anketních lístků (16% ke dni 18.10), většina z vás si myslí, že vyplnění ankety je ztráta času a že výsledky ankety stejně nic neovlivní. To je ovšem velký omyl!!

Vedení fakulty, vedoucí kateder i většina učitelů berou výsledky ankety velice vážně a vyvozují z nich důsledky. Zatím se ale nedaří vás o tom přesvědčit.

Přečtěte si prosím Zprávu hodnotící skupiny o opatřeních k výsledkům studentské ankety za semestry ZS2004/05, LS2004/05 a ZS2005/06. Porovnáním aktuálního a loňského rozvrhu u předmětů ve zprávě jmenovaných se přesvědčíte, že došlo ke změně přednášejících.

Výsledky ankety ovlivnily rozdělování finančních prostředků katedrám na rok 2006. Uvedu příklad: Předmět X36ALG v ZS 2005/06 získal v anketě (na základě hodnocení učitelů tohoto předmětu) známku 2,226 a na rok 2006 přispěl do rozpočtu katedry počítačů částkou 817463 Kč. Kdyby tento předmět a jeho vyučující hodnotilo méně než 20% studentů, jeho známka by byla 1,85 (což byla průměrná známka předmětů vyučovaných katedrou počítačů) a přispěl by do rozpočtu katedry částkou 844687 Kč, tedy o 27224 Kč více. Tedy, chcete-li ovlivnit rozdělování finančních prostředků na katedry, vyplňte anketu!

Snad jsem vás alespoň trochu přesvědčil, že vyplnění ankety má smysl. Ještě vám pošlu mail a omlouvám se, že tím obtěžuji i ty z vás, kteří již anketu vyplnili.

doc. Ing. Karel Müller, CSc. proděkan