Úspěchy na katedře počítačů

V soutěži Nejlepší diplomová práce roku, kterou již po šesté letos uspořádala firma ABRA Software, uspěli i další naši studenti. Ze 75 přihlášených z České i Slovenské republiky postoupilo v každé kategorii do finále vždy šest nejlepších. Ty vybírala odborná porota.

Studenti katedry počítačů tentokrát bodovali v soutěžní kategorii Internet, webové systémy, virtualizační a cloudové technologie.

Ing. Ondřej Mirtes se umístil na 2. místě a
Bc. Petr Praus se umístil na 3. místě.

Vedoucím obou prací byl odborný asistent katedry počítačů Ing. Tomáš Černý. Všem třem gratulujeme!

Tomáš Černý letos dosáhl ještě dalšího mimořádného úspěchu: jako člen skupiny Competitive Infrastructure Iniciative získal 30. května 2011 ocenění "The 2011 Joseph S. DeBlasi Outstanding Contribution Award". To mu udělil ACM International Collegiate Programming Contest (IBM) za vývoj a poskytnutí nástrojů pro správu registračního systému pro celosvětovou soutěž v programování, které se účastní nejlepší studenti z více než 2000 univerzit z celého světa.