Studentka Polytechnické univerzity v Tomsku obdržela česko-ruský diplom

Studentka Jekatěrina Mojsejevová z Polytechnické univerzity v Tomsku obhájila minulý týden svou magisterskou práci před spojenou česko-ruskou komisí. Stala se tak první absolventkou magisterského programu double degree Výroba a rozvod elektrické energie, který realizují ČVUT a Polytechnická univerzita v Tomsku od roku 2010.

Magisterským studentům program nabízí možnost obdržet dva diplomy - ze strany ČVUT jde o specializaci Ekonomika a řízení energetiky a ze strany Polytechnické univerzity o specializaci Optimalizace rozvoje systémů zásobování elektřinou.

Obhajoba probíhala v Energetickém institutu Polytechnické univerzity v Tomsku formou videokonference, přičemž dotazy kladli zkoušející z Prahy i z Tomsku v ruštině či angličtině. Podpořit a pozdravit Jekatěrinu přišlo rovněž několik studentů z ČR, kteří v současné době pobývají v Tomsku.

Více informací naleznete na http://news.tpu.ru/news/2012/10/25/13484-magistrant_tpu_zashchitila_russko_cheshsky.html