eClub ČVUT další soutěž. Hlavní výhrou je založení firmy v USA

eClub ČVUT ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně a Vavrick Street Inkubátorem (NYU - Poly, USA) připravil pro studenty českých vysokých škol další soutěž. Vítězný tým bude odměněn založením firmy v USA.

eClub ČVUT, jehož hlavním posláním je podpora inovativních nápadů studentů a uvádění jejich podnikatelských záměrů do praxe, vznikl v roce 2010 na Katedře kybernetiky ČVUT. Od doby svého založení vyhlašuje pravidelně studentské soutěže a nyní přichází s další inovací - soutěží mezinárodní.

"Již nějakou dobu spolupracujeme s ateliérem multimédií na UTB. Studenti mají skvělé grafické nápady, ale většinou je nedotáhnou do fungujících aplikací. Na ČVUT máme programátory, kteří nevynikají v grafickém designu. Hlavní myšlenkou nové soutěže je tedy spojení programátorů z ČVUT a grafických designérů z UTB," říká zakladatel eClubu Honza Šedivý a dodává: "Mezitím, co jsme řešili takovéto propojení programátorů a grafiků jsem navštívil ředitele Vavrick Street Inkubátoru Steva Kuyena, který bude hostem eClubu 24. 9. 2012. Zjistili jsme, že máme společné problémy, a proto jsme se dohodli udělat soutěž společně a vytvořit tak mezinárodní soutěžní týmy."

Soutěž je zaměřená na hry pro mobilní zařízení - telefony, nebo tablety. Účastníci soutěže si mohou vybrat jednak ze seznamu grafických návrhů, ale mají možnost přihlásit se i do volného tématu, jehož designové zpracování bude zcela v režii vývojářů. Vytváření soutěžních týmů bude probíhat pomocí aplikace Basecamp (přihlášení soutěžící si budou moci prohlížet navrhované projekty, diskutovat s ostatními soutěžícími tak, aby mohli vytvořit tým s někým, kdo bude mít podobné vize).

Termín podání přihlášek do Basecampu je 5. 11. 2012. Vítězný tým pak bude vyhlášen již 12. 11. 2012. Výhercům bude založena vlastní firma v USA, což znamená, že dostanou šanci rozjet svůj byznys na nejzajímavějším trhu ve světě.

Více informací a podmínky soutěže naleznete na stránce http://nyupolyeia.org/apps.html.

Za obsah odpovídá: