Studenti ČVUT na oblastním finále Freescale CUP v Žilině

The Freescale CUP je celosvětová soutěž studentských týmů, ve které je úkolem postavit závodní model automobilu, naprogramovat procesor Freescale a projet s ním závodní dráhu.

Oblastního finále, které se konalo ve dnech 6. - 8. března 2014 v Žilině, se zúčastnilo 17 týmů z České republiky, Slovenska a Polska. Po zahajovacím ceremoniálu, který uvedl Flavio Stiffan z Mnichova, který je zodpovědný za soutěž v oblasti EMEA (Europe, Middle East and Africa), byl stanoven čas na testování autíček před technickou přejímkou, po níž již není možné zasahovat do ovládacího programu modelů. Modely nesměly žádnou částí vyjet ze závodní dráhy, a pokud nezastavily v cíli, čekala tým penalizace.

Ze zúčastněných týmů byla zhruba polovina diskvalifikována za vyjetí ze závodní dráhy. Nejlepší tým z ČVUT "Jaderka" skončil na šestém místě. Nejlepší čtyři týmy postoupily do evropského finále v Německu.