Jarní škola mladých autorů

Katedra fyziky FEL ČVUT pořádala již třetím rokem Jarní školu mladých autorů pro středoškolské studenty. Škola proběhla od 23. do 27. března 2015 pro pražské studenty a od 13. do 17. dubna 2015 pro mimopražské studenty v jihočeském Temešváru, školicím středisku FEL ČVUT.

V průběhu Jarní školy se studenti seznámili s typografií, prací v LaTeXu, se střiháním zvuku a videa, úpravami obrázků a celkovou tvorbou populárně-vědeckého článku. Zpestřením Jarní školy bylo pozorování denní i noční oblohy, populární přednášky a experimentální blok.

Tato akce byla finančně podpořena z vlastních prostředků FEL ČVUT v Praze, dále z IP MŠMT „Propagace studia technických disciplín“ a v neposlední řadě z prostředků Operačního programu Praha – Adaptibilita (pro pražské studenty).

V krátké anketě studenti kladně hodnotili například následující:
„Poznali jsme nové skvělé lidi.“
„Líbila se mi skvělá spolupráce s pedagogy.“
„Cuketa s paprikou byla moc dobrá.“
„Líbilo se mi noční pozorování a experimentální blok.“
„Nejlepší byl pan Horký.“
„Líbily se mi přednášky, hlavně od prof. Kulhánka.
„Přijde mi jako velmi dobrý nápad organizovat akce pro studenty středních škol. Na závěr bych rád poděkoval učitelům z FEL ČVUT za skvělé přednášky, které byly velmi motivující.“
„Co se mi nelíbilo? Nevím. Všechno bylo super:-)))“