Druhé místo v Ceně Josepha Fouriera v oboru počítačových věd 2017 pro Lukáše Krasulu

Absolvent našeho magisterského programu Komunikace, multimédia a elektronika (KME) a doktorského programu Radioelektronika, Ing. Lukáš Krasula, Ph.D., získal druhé místo v Ceně Josepha Fouriera v oboru počítačových věd pro rok 2017. Jednalo se o celonárodní výběr nejlepších prací a projektů v počítačových vědách a informatice, pořádaný Francouzskou ambasádou v České republice a společností Atos.

Lukáš Krasula získal toto ocenění za Návrh a analýzu chování algoritmů pro automatické hodnocení kvality obrazu a videa. Oficiální předávání se konalo v pátek 16. června 2017 v Buquoyském paláci v Praze, sídle Francouzské ambasády, za přítomnosti Jeho Excelence, francouzského velvyslance v České republice. Ceny byly laureátům předány profesorem Jean-Marie Lehnem, nositelem Nobelovy ceny za chemii z roku 1987. Na ceremonii také promluvili místopředseda vlády a ministr pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek a matematik, podnikatel, protikorupční aktivista a filantrop Karel Janeček. Cenu za Lukáše Krasulu převzal jeden z jeho školitelů, Ing. Karel Fliegel, Ph.D. z katedry radioelektroniky.

O udílení cen pořídila reportáž i Česká televize.

Další informace naleznete na webu MMTG.