Naši studenti míří na celosvětové finále Microsoft Imagine Cup

Studentský startup XGLU, zabývající se vývojem bezbateriového glukometru, vybojoval polovině května na česko-slovenském finále soutěže Microsoft Imagine Cup v Bratislavě první místo. To Marku Novákovi, Tomáši Pikousovi a Barboře Suchanové – studentům programů Elektronika a komunikace a Otevřená informatika – zajistilo účast na celosvětovém finále Microsoft Imagine Cup v Seattlu, kde se na konci července utkají s top desítkou univerzitních týmu z celého světa.

V květnu 2016 založil student Fakulty elektrotechnické Marek Novák startup XGLU, který se mimo jiné zabývá vývojem unikátního glukometru. Ten má podobu kreditní karty a pro komunikaci s mobilním telefonem využívá technologii NFC. Marek Novák se společně se svými spolužáky Tomášem Pikousem a Barborou Suchanovou rozhodli k původní myšlence vytvořit celé řešení rozšiřující glukometr o webovou a mobilní aplikaci pro diabetické děti a jejich rodiče. Na projektu pracovali v průběhu celého letního semestru a nyní jej úspěšně prezentovali na prestižní soutěži.

V současné době již probíhá první kolo uživatelského testování na prvním vzorku diabetiků.