Noc vědců 2019

Fakulta elektrotechnické ČVUT v Praze se o letos opět připojila k akci Noc vědců, která proběhne 27. září od 17.00 do 22.00 hodin v Dejvicích. K vidění budou jak zcela unikátní ukázky exponátů, které dosud nebyly nikde prezentovány, tak i klasické prezentace, ilustrující široké zaměření vědců z FEL ČVUT.

V letošním roce se můžete těšit na detekci a popis velmi rychlých objektů ve videu a měření jejich rychlostí, skupina wITches připlavila pro malé návštěvníky místnost plnou kouzel IT, robotiky a elektrotechniky, proběhne také prezentace letošního prvního ročníku akce FEL_Camp (na téma „jak přežít v přírodě a přitom neztratit vymoženosti ICT“), k vidění bude i lékařská přístrojová technika, studentské projekty robotických aut, formule eForce, roboti týmu CTU-CRAS (ten před nedávnem v soutěži DARPA v získal 200 000 USD), Teslův transformátor se zvukovou modulací, bezpilotní prostředky a mnoho dalšího.

Jako průvodce můžete využít mobilní aplikaci.

Vstup na akci je zdarma.