Zájmy, aktivity, spolky


+/-FEL Klub sdružující studenty FEL, je součástí Studentské unie ČVUT. Vznikl v roce 2018. Aktivně se podílí na fakultních a univerzitních akcích a pomáhá studentům prvního ročníku v rámci aktivity HELP! formou přednášek a setkání. Mezi další aktivity patří také pořádání studentských soutěží, přednášek odborníků z praxe, LAN party a další studentské zábavy.  

eForce FEE Prague formula je tým mezinárodní soutěže Formula Student pod Elektrotechnickou fakultou. Od svého založení v roce 2010, tehdy pod hlavičkou CTU CarTech, zůstává eForce Prague Formula jediným českým týmem soutěže Formula Student, který úspěšně staví formuli s elektrickým pohonem.

wITches – dívčí klub, pořádající edukativní kurzy pro děti od 10 do 15 let.

Robosoutěž pořádáme již od roku 2008. Jde o utkání robotů ze stavebnice LEGO.

Studentská unie ČVUT organizuje studentské festivaly, ples a také se stará o informovanost současných i budoucích studentů. Její součástí je také mnoho studentských klubů

Mezinárodní studentský klub sdružuje zahraniční studenty a tuzemským studentům nabízí např. Možnost Buddy programů.

IAESTE je mezinárodní, nevládní, nepolitická, nezisková organizace, která sdružuje studenty a akademiky po celém světě a usiluje o profesní a osobní rozvoj studentů a mladých absolventů. Českou pobočkou je IAESTE Czech Republic, které každoročně zprostředkuje zahraniční stáže pro více než stovku studentů českých univerzity a zajistí stáže v Česku zhruba stejnému počtu zahraničních stážistů.

Kariérní centrum ČVUT pomáhá studentům připravit se na vstup na trh práce, zamyslet se nad možnostmi uplatnění a zorientovat se v pracovních nabídkách.

Centrum informačních a poradenských služeb funguje jako zdroj informací a místo podpory, setkání, bezpečí a inspirace.

Středisko ELSA podporuje studenty se specifickými potřebami. Usiluje o efektivní a smysluplné studium studentů s hendikepem na ČVUT.

Vysokoškolský sportovní klub ČVUT je součástí Ústavu tělesné výchovy a sportu. Nabízí široké a rozličné množství sportovních aktivit.

Engineers Prague je hokejový tým univerzit ČVUT, VŠE a ČZU v Praze, založený v roce 2017 jako nástupce týmu Technika Praha, který se mezi lety 2015-2019 účastnil Evropské Univerzitní Hokejové Ligy (EUHL).

Florbalová reprezentace Fakulty elektrotechnické obhajuje úspěchy FEL v Univerzitní florbalové lize.

Comica economica – divadelní spolek VŠE a ČVUT.