FEL_Camp: Mise na Mars

Termín: 5. 8. – 9. 8. 2024

Dny nabité zajímavými technickými výzvami i zábavou slibuje další ročník FEL_Campu - tábora pro středoškoláky a středoškolačky, které baví (nejen) elektronika a IT. Akce se uskuteční 5. až 9. srpna 2024 na břehu vodní nádrže Orlík v jihočeském Temešváru. Její letošní téma je Mise na Mars.

"Účastníci FEL_Campu se zapojí do ‘průzkumné mise letící na Mars’. Tam využijí dostupné znalosti například z oblasti rádiové techniky a antén," uvedl k programu za organizační tým dr. Zbyněk Kocur, který působí na katedře telekomunikační techniky FEL ČVUT v Praze. Podotkl, že táborové posádky se také seznámí třeba s programováním zařízení v rámci internetu věcí (IoT). "Zažijí dobrodružství v neznámé krajině a vyzkoušejí si, jestli by dokázali přežít daleko od domova," dodal pak organizátor s úsměvem. Členům a členkám týmu se podle organizátorů bude vedle znalostí z elektroniky a IT hodit také zájem o energetiku.

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk