Den otevřených dveří

Prezenční den otevřených dveří pro zájemce a zájemkyně o bakalářské studium na FEL ČVUT proběhne v pátek 23. února 2024. 

Představíme vám naše studijní programy i možnost uplatnění absolventů a absolventek.  Dozvíte se vše důležité o přijímačkách a o tom, jak vypadá studentský život na fakultě.

S naší fakultou se ovšem můžete seznámit i online a to prostřednictvím dne otevřených dveří FEL online, který se uskuteční 18. ledna 2024.

Poznejte FEL on-line

Váháte, který studijní program zvolit? zajímá vás, jestli jde studium kombinovat s prací? Anebo co můžete dělat jako absolvent nebo absolventka FELu?

Seznamte se s naší fakultou prostřednictvím online dne otevřených dveří, který se uskuteční ve čtvrtek 18. ledna 2024

Registrace | 18. 1. 2024 |

Mezitím můžete shlédnout záznamy z FEL on-line z předchozích let.

Program prezenčních dnů otevřených dveří a registrace

Registrace na prezenční dny otevřených dveří je zdarma a otevře se zhruba tři týdny před konáním akce.

Vybrat si budete moci z jednotlivých tříhodinových turnusů, během nichž si v menších skupinách prohlédnete fakultní laboratoře a dozvíte se nejaktuálnější info o studijních programech a přijímačkách. Turnusy proběhnou v Dejvicích a na Karlově náměstí ve dvou různých časech. Konkrétní čas si vyberete během registrace.

Co vás čeká v kampusu Dejvice

Projdete si laboratoř mobilních sítí nové generace. Jiskry a blesky budou létat v laboratoři vysokých napětí. Ukážeme vám, jak lze laboratorně zkoumat světlo či zvuk. Nelze minout ani autonomně řízené formule na elektrický pohon, které jsou výsledkem práce našich studentů. Jak lze využít elektrotechniku a informatiku při léčbě člověka, pochopíte na pracovišti lékařské elektroniky a bioinformatiky. AV studio je užitečné pro studium multimediálních technologií a virtuální reality. A senzory, obvody či elektromagnetické pole vás budou provázet ve všech možných podobách.

Co vás čeká na Karlově náměstí

Představí se vám roboti v nejrůznějších podobách – od multirobotických systémů a bezpilotních letounů a dronů přes kráčející roboty (mimo jiné dva exempláře „robopsů“ SPOT) až po humanoidní a kolaborativní roboty. Nahlédnete do laboratoří, ve kterých se vyvíjí software pro autonomní řízení či nástroje pro automatické řízení. Otevře se vám laboratoř virtuální reality i pracoviště vyvíjející interaktivní grafiku a počítačové hry. Na Karlově náměstí jsou také „doma“ experti na analýzu a interpretaci biomedicínských dat či v oblasti kyberbezpečnosti.

Po skončení Dne otevřených dveří můžete v e-mailové schránce očekávat doprovodné materiály, důležité odkazy, záznam úvodní přednášky i video-prohlídky laboratoří nebo studentských projektů.

Budou další termíny?

Pokud chcete být informováni nejen o nadcházejících DOD, ale i dalších zajímavých akcích Fakulty elektrotechnické, nechte nám tu na sebe kontakt. My se vám včas ozveme jako prvním.

Odebírat newsletter

Virtuální prohlídka laboratoří

Do našich laboratoří se můžete podívat i mimo dny otevřených dveří. Prostřednictvím videí.

Jaký je život na FELu?

Jak si představit studentský život na fakultě ještě před tím, než si ji osobně nebo vzdáleně prohlédnete skrz na skrz?

Poznejte FEL

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk