Přípravné kurzy a materiály

Přechod ze střední na vysokou školu je plný nových podnětů, které umí být lákavé a děsivé zároveň. Proto nabízíme celou řadu přípravných kurzů, díky kterým hladce vplujete do zbrusu nového studijního maratonu. S našimi vzdělávacími kurzy zvládnete levou zadní maturitu i přijímačky na FEL, oprášíte si středoškolskou látku a zjistíte, jakou úroveň po vás budou odteď vyučující očekávat. Přípravné kurzy také pomáhají vyrovnat rozdíly v připravenosti nových studentů a studentek. Není proto důležité, zda přicházíte z průmyslovky nebo gymnázia, pomůžeme vám dohnat, co je třeba a rozvíjet to, co dobře zvládáte. 

Na výběr máte z pestré palety online i offline kurzů, které vás připraví na maturitu, přijímačky i první semestry vysokoškolského studia.

Kurzy dostupné před zápisem do studia

Těchto přípravných kurzů se můžete zúčastnit dávno před tím, než začnete studovat FEL. Níže najdete přehled kurzů dostupných pro ty, kdo se do studia už zapsali.

Samostudium

Pro domácí přípravu k maturitě nebo přijímacím zkouškám na VŠ využijte videokurzy doc. Habaly nebo ukázkový přijímací test z matematiky.

Video kurzy matematiky

Speciální on-line kurz doc. Petra Habaly shrnuje středoškolskou látku hojně se vyskytující jak v přijímacích zkouškách na FEL, tak v učivu prvního semestru i u maturity. S panem docentem Habalou se naučíte správně kriticky přemýšlet, používat logiku a řešit zapeklité otázky - formou tematických YouTube videí.

Video kurzy matematiky

Kurzy dostupné po zápisu do studia

Do studia na FELu se vyplatí zapsat co nejdřív. Až po zápisu se totiž můžete zdarma přihlásit do přípravných kurzů, chytíte místo na seznamováku nebo získáte přístup do všech kanálů oblíbeného fakultního Discordu.

Další akce pro středoškolačky a středoškoláky 

Technologická olympiáda, Energetická olympiáda, Kybersoutěž, Robosoutěž a další akce, kterých se můžete zúčastnit už na střední škole. Na FEL vás navíc můžou dostat bez přijímaček a poznáte díky nim prostředí fakulty.

Všechny soutěže a olympiády

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk