Proč studovat FEL

Čeká vás důležitý úkol, a to zvolit si svou Alma Mater – školu, která vás připraví na budoucí profesní život. Pokud se poohlížíte po technické fakultě, která si získala věhlas individuálním přístupem ke studujícím a profesionálně přátelskou atmosférou, je FEL správnou volbou!

Individuální přístup

Na jednoho vyučujícího připadá pouze 8 studujících. Díky tomu můžeme poskytovat skutečně individuální přístup ve výuce. Studium je výběrové a vystudovat FEL není úplně jednoduché. Chce to píli a odhodlání, ale stojí to za to. Naši absolventi a absolventky potom mají na pohovorech konkurenční výhodu a nesetkají se s nezaměstnaností.

Všechno, co vás baví

Nejsme pouze elektrotechnická fakulta - spojujeme elektroniku a informatiku. Rozptyl toho, co můžete na FEL studovat, je široký. Od informatiky, robotiky a kybernetiky přes energetiku a management až k biomedicíně nebo umění.

Studijní programy

Kvalitní zázemí

Jsme pyšní na unikátní laboratoří vysokého napětí, speciální akustickou bezodrazovou komorou, perfektně vybavené AV studio, laboratoř 5G a 6G sítí nebo zbrusu novou laboratoř pro nanoelektrické technologie.

Navíc máme špičková robotická pracoviště s průmyslovými roboty i humanoidy, jsme vybaveni výpočetními klastry a máme specializovaná pracoviště zaměřená na počítačovou grafiku.

Video-prohlídky laboratoří

Mezinárodní úspěch


FEL patří mezi špičku ve výzkumu a vědě. Kromě úspěchů na konferencích sbíráme medaile i v prestižních mezinárodních soutěžích. Určitě jste už slyšeli o robotickém psovi SPOT a jeho nasazení v DARPA SubT Challenge, o elektrických formulích týmu eForce a jejich vavřínech v sérii Formula Student, nebo o automatické stylizaci videa, kterou využila ve svých filmech i společnost Disney.

Špičkoví lidé před tabulí

Čeká vás spolupráce s odborníky, co mají za sebou řadu zahraničních zkušeností, výzkumných projektů, publikovaných vědeckých článků a zaznamenaných citací (vysoký h-index). Zároveň však často úzce spolupracují na komerčních či veřejných projektech. 

Podle žebříčku nejlepších institucí v oblasti informatiky (Computer Science) patří počítačoví vědci a vědkyně naší fakulty ve vybraných oborech mezi evropskou špičku. V oblasti počítačového vidění (Computer Vision) se v hodnocení vědeckých výsledků řadí v období 2018 až 2021 mezi čtyři nejlepší evropská pracoviště.  

Příběhy těch, co FELem prošli

Vysoké hodnocení v žebříčcích univerzit

Podle prestižního mezinárodního hodnocení QS Ranking si elektrotechnika a informatika z FEL stojí nejlépe v České republice. A důležité je, že se neustále zlepšujeme! ČVUT je navíc podle QS Ranking nejlepší česká technická univerzita. Nejsilnější je v průměrném počtu studujících na jednoho vyučujícího, v renomé u zaměstnavatelů nebo počtu zahraničních studujících.

Zahraniční příležitosti

Při studiu můžete na semestr i celý rok vycestovat do zahraničí. Poznáte kus světa a nové přátele, naberete zkušenosti a získáte cenný zářez do CV. Kromě tradičního výjezdu na Erasmus nebo Double Degree program není výjimkou, že se naši studující dostanou na stáž do švýcarského IBM nebo amerického sídla společností Google a Facebook. Znalosti z FELu v mezinárodní konkurenci obstojí na výbornou.

Technologie budoucnosti

Nedržíme prst jen na tepu doby, chceme být napřed. S námi se zaměříte na problémy, které bude společnost řešit třeba za 10 let. Znalosti z FELu jen tak nezastarají.

Naše úspěchy a milníky

Vyvážená teorie a praxe

Na FELu to není jen o programování a matematice. Jednou jsme Fakulta elektrotechnická, takže se mnohé naučíte i vymyslet a vlastnoručně vytvořit. 

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk