1. Fakultní elektrovalčík - ples Fakulty elektrotechnické ČVUT

"Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden elektrický proud. Střídavý, střídavý, silný elektrický proud," zpívá se v písni Elektrický valčík od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Její tóny zazněly i 31. října 2023 na oficiálním reprezentačním plese Fakulty elektrotechnické ČVUT ve Slovanském domě v Praze, kde na ně zatančili čtyřnozí roboti SPOTi a náš student Jan Vlk se svou taneční partnerkou Eliškou Vlkovou.

Dalším z hlavních bodů večera bylo vystoupení Jana "Pokáče" Pokorného, známého písničkáře a absolventa naší fakulty. Program přinesl také koncert studentské kapely StartUp, v níž za bicími zazářila studentka Barbora Kindlová, irské tance v podání skupiny Sona-Sól (Veselá kopýtka) a vystoupení "Data v pohybu" doktorandů Vojtěcha Leischnera a Pavla Husy z katedry počítačové grafiky a interakce. K tanci a poslechu hrál Magnum Jazz Bigband.

Generálním partnerem plesu byla společnost ČEZ, akci podpořily také firmy QMiners a Ferona.

Autorem fotografií je Petr Neugebauer, FEL ČVUT.

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk