Tým studentů z Fakulty elektrotechnické ČVUT zvítězil v Chaos Neurathonu 2023!

Pro studenty a studentky

S heslem “All You Need Is All You Need”, které se stalo jménem jejich týmu, si doktorandi Radim Špetlík z katedry kybernetiky a Michal Kučera z katedry počítačové grafiky a interakce a student Otevřené informatiky David Kunz došli pro výhru v Chaos Neurathonu 2023. Tato soutěž, první svého druhu, zaměřená na využití umělé inteligence v 3D renderingu, se konala v Praze od 25. do 29. listopadu 2023 pod záštitou společnosti Chaos, vedoucího hráče ve světě vizualizačních technologií.

Účastníci měli za cíl vyvinout model strojového učení pro generování materiálů na základě zadaných textur, přičemž celkový objem dokončených úloh přesáhl 100 GB. Soutěžní týmy strávily dohromady přes 1 600 pracovních hodin na vývoji na virtuálních strojích poskytnutých pořadateli. Neurathon podporovalo devět mentorů a byl pořádán ve spolupráci s Matematicko-fyzikální fakultou UK, Fakultou informačních technologií ČVUT a Fakultou elektrotechnickou ČVUT. V soutěži se tým sestavený profesorem Danielem Sýkorou z katedry počítačové grafiky a interakce FEL ČVUT setkal s konkurencí studentů uměleckých oborů, počítačových věd i matematiky. Evaluační systém zveřejňoval pouze automatické výsledky, o výběru vítěze rozhodla šestičlenná odborná porota. Při vyhlašování prvních míst tak do poslední chvíle převládalo napětí. “Když  vyhlásili druhé místo, věděli jsme, že máme buď všechno - nebo nic,” dodal za celý tým Radim Špetlík.

O společnosti Chaos
Společnost Chaos je jednou z největších světových společností zabývajících se 3D vizualizací a již více než 20 let spolupracuje s architekty, umělci i designéry. “Jsem velmi rád, že akce přilákala účastníky s různým zaměřením - studenty, výzkumníky i profesionály z oborů počítačového vidění, renderingu, 3D vizualizace, datové vědy a strojového učení. Velmi mě zaujalo jejich odhodlání vyvinout řešení složité úlohy v omezeném časovém rámci. Nejlepší na Neurathonu bylo, že jsme měli možnost setkat se s dalšími lidmi, kteří se zajímají o kombinaci počítačové grafiky a umělé inteligence," říká Vladimir Koylazov, spoluzakladatel společnosti Chaos a vedoucí oddělení inovací.

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk