Novinky

47. Setkání s hudbou: Rok české hudby v podání Belfiato Quintetu

Pro studenty a studentky Pro zaměstnance a zaměstnankyně

Přijměte srdečné pozvání na již 47. Setkání s hudbou, které se uskuteční 19. února 2024 od 18:30. Tentokrát v rámci cyklu zhruba hodinových hudebních večerů se špičkovými interprety vystoupí v Zengerově posluchárně v areálu ČVUT na Karlově náměstí komorní soubor Belfiato Quintet. Posluchači se mohou těšit na skladby od Antonína Rejchy, Pavla Haase a Bedřicha Smetany.

Koncert je určen studentům, zaměstnancům ČVUT a absolventům FEL ČVUT. Každý je vítán si přivést jednoho hosta. Dokud nebudeme čelit přetlaku posluchačů, je vstup na Setkání zdarma a bez předchozí registrace. Oděv může být neformální.

Vznik Setkání s hudbou iniciovali dva profesoři Fakulty elektrotechnické: František Vejražka a Václav Hlaváč. "S tímto nápadem za mnou přišel profesor Václav Hlaváč. Jeho představa byla připravit koncert pro naše zaměstnance, kteří jdou z práce, nejsou slavnostně oblečení a přivítali by chvilku zklidnění při hezké hudbě," vzpomíná prof. Vejražka v rozhovoru.

Cílem je zprostředkovat studentům a zaměstnancům přímočarou, levnou a neformální možnost setkávat se pravidelně s hudbou. Během večera se předpokládá také slovní interakce mezi interprety, moderátorem a publikem. Program je volen zpravidla tak, aby byl zajímavý i pro nováčky mezi hudebními posluchači.
 

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk