Den otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze

Kategorie: Pro uchazeče a uchazečky
Pořadatel: Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze
Odkaz: Registrace zdarma

Další den otevřených dveří proběhne v pátek 2. prosince 2022 - registrace spuštěna! Ukážeme vám laboratoře a učebny, ve kterých u nás můžete studovat elektrotechniku a informatiku. Představíme vám naše studijní programy i možnosti uplatnění absolventů a absolventek. Dozvíte se vše důležité o přijímačkách a o tom, jak vypadá studentský život na fakultě.

‍Program a registrace

Registrujete se zdarma na jeden z tříhodinových turnusů, během kterých si v menších skupinách prohlédnete fakultní laboratoře a dozvíte se nejaktuálnější info o studijních programech a přijímačkách. Turnusy proběhnou v Dejvicích a na Karlově náměstí ve dvou různých časech. Konkrétní čas si vyberete během registrace.

Co vás čeká v kampusu Dejvice

‍Začnete krátkou přednáškou. Poté si projdete laboratoř fotovoltaiky, ve které se pracuje na alternativních zdrojích energie budoucností. Jiskry budou lítat v laboratoři vysokých napětí. Ukážeme vám, jak lze laboratorně zkoumat světlo či zvuk. Nelze minout ani autonomně řízené formule na elektrický pohon, které jsou výsledkem práce našich studentů. Jak lze využít elektrotechniku a informatiku při léčbě člověka, pochopíte na pracovišti lékařské elektroniky a bioinformatiky. AV studio je užitečné pro studium multimediálních technologií a virtuální reality. A senzory, obvody či elektromagnetické pole vás budou provázet ve všech možných podobách.

Registrace do Dejvic ZDE

Co vás čeká na Karlově náměstí

Začnete krátkou přednáškou. Poté se vám představí roboti v nejrůznějších podobách – od multirobotických systémů a bezpilotních letounů a dronů přes kráčející roboty (mimo jiné dva exempláře „robopsů“ SPOT) až po humanoidní a kolaborativní roboty. Nahlédnete do laboratoří, ve kterých se vyvíjí software pro autonomní řízení či nástroje pro automatické řízení. Otevře se vám laboratoř virtuální reality a pracoviště vyvíjející interaktivní grafiku. Na Karlově náměstí jsou také „doma“ experti na analýzu a interpretaci biomedicínských dat či v oblasti kyberbezpečnosti.

Registrace na Karlák ZDE

Po skončení Dne otevřených dveří můžete v e-mailové schránce očekávat doprovodné materiály, důležité odkazy, záznam úvodní přednášky i video-prohlídky laboratoří nebo studentských projektů.

Registrací na Den otevřených dveří souhlasíte s tím, že průběh akce bude dokumentován ve formě fotografií a videí a může být použit pro propagační účely Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze - na webových stránkách, v televizi, v tisku a na sociálních sítích. Registrací také souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk