FEL na Open House 2023: Zažijte nejlepší bouřku svého života

Pro uchazeče a uchazečky

Do běžně nepřístupných domů a míst se lze podívat jen jednou za rok v rámci festivalu Open House, který představuje skryté architektonické a technické skvosty. Letos to bude sobota 20. května, a to od 10 do 18 hod.

Fakulta elektrotechnická ČVUT bude součástí festivalu i v letošním, 9. ročníku. V naší budově v Dejvicích se veřejnosti zpřístupní hala vysokých napětí a dílna studentského týmu eForce. Návštěvníci si budou moci prohlédnout zkušební zdroje pro výrobu elektrických výbojů a zjistit, jak se staví autonomní elektrická formule.

Budova Fakulty elektrotechnické ČVUT v Technické ulici se začala stavět v roce 1957. Architekti František Čermák a Gustav Paul se nechali inspirovat tzv. bruselským stylem. Budova je tak unikátní například už svým průčelím, které je pokryté barevnými plechovými panely v kombinaci s keramikou.

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk