48. Setkání s hudbou: Bedřich Smetana v podání Jitky Čechové

Pro studenty a studentky Pro zaměstnance a zaměstnankyně

U příležitosti letošního stého výročí narození Bedřich Smetany je 48. Setkání s hudbou věnované dílu tomuto významnému českému hudebnímu skladateli. V pondělí 15. dubna od 18:30 v Zengerově posluchárně na Karlově náměstí uslyšíte klavíristku Jitku Čechovou. Na programu je například Macbeth a čarodějnice, Poklad melodií či koncertní etuda Na břehu mořském. Slovem provází prof. František Vejražka.

Koncert je určen studentům, zaměstnancům ČVUT a absolventům FEL ČVUT. Každý může přivést jednoho hosta. Dokud nebudeme čelit přetlaku posluchačů, je vstup na Setkání zdarma a bez předchozí registrace. Oděv může být neformální.

Rezervace místa není potřeba, stačí přijít do posluchárny chvíli před začátkem koncertu.

Vznik Setkání s hudbou iniciovali dva profesoři Fakulty elektrotechnické: František Vejražka a Václav Hlaváč. "S tímto nápadem za mnou přišel profesor Václav Hlaváč. Jeho představa byla připravit koncert pro naše zaměstnance, kteří jdou z práce, nejsou slavnostně oblečení a přivítali by chvilku zklidnění při hezké hudbě," vzpomíná prof. Vejražka v rozhovoru.

Cílem je zprostředkovat studentům a zaměstnancům přímočarou, levnou a neformální možnost setkávat se pravidelně s hudbou. Během večera se předpokládá také slovní interakce mezi interprety, moderátorem a publikem. Program je volen zpravidla tak, aby byl zajímavý i pro nováčky mezi hudebními posluchači.

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk