Excelentních výsledků počítačoví vědci z uvedených dvou součástí ČVUT dosahují rovněž v oblasti robotiky, kde se v žebříčku nacházejí na sedmém místě v Evropě. V konkurenci nejlepších evropských univerzit se rovněž prosazují v oblasti Economics & Computation, kde jsou na 16. místě a v umělé inteligenci na 42. místě.
CSRankings je žebříček nejlepších institucí v oblasti počítačových věd na celém světě založený na exaktním hodnocení publikací ve špičkových vědeckých časopisech.
Postavení ČVUT v žebříčku CSRanking v období 2018 – 2023 (Evropa)
- Počítačové vidění #5
- Robotika #7
- Economics & Computation # 16
- Umělá inteligence # 42
Na základě mezinárodně uznávaného srovnání jsou FEL ČVUT a CIIRC ČVUT v oblasti informatiky a robotiky dlouhodobě nejlepšími pracovišti v České republice, žádná jiná vědecká instituce z České republiky nedosáhla v CSRankings hodnocení v první desítce.
Prof. Matas je nejlépe hodnoceným informatikem z České republiky
Podle mezinárodního žebříčku Research.com, který vyhodnocuje úspěšnost informatiků na základě jejich H-indexu, citací a počtu dokumentů shromážděných do 21. prosince 2022, je obdobně jako v minulém roce nejlépe hodnoceným českým informatikem prof. Jiří Matas z katedry kybernetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT. Úspěch ČVUT podtrhuje fakt, že má mezi prvními čtyřmi vědci českého pořadí hned tři zástupce – dr. Josef Šivic (CIIRC ČVUT) je druhý a doc. Tomáš Pajdla (CIIRC ČVUT a FEL ČVUT) čtvrtý. Do první desítky českého žebříčku se dále řadí dr. Tomáš Mikolov (CIIRC ČVUT) na sedmém a dr. Torsten Sattler (CIIRC ČVUT a FEL ČVUT) na desátém místě. Prof. Ondřej Chum (FEL ČVUT) a dr. Josef Urban (CIIRC ČVUT) pak figurují v druhé desítce na čtrnáctém, respektive sedmnáctém místě.