Program prg.ai Minor má jedenáct nových absolventů z FEL ČVUT

Pro studenty a studentky

Dne 5. října obdrželi absolventi programu prg.ai Minor certifikát, který zakončil jejich několikaletou cestu za prohloubením technické, bezpečnostní i etické znalosti umělé inteligence. Tento unikátní meziuniverzitní program spojuje to nejlepší, co k AI nabízí kurikula jak ČVUT, tak Univerzity Karlovy. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili nejen ocenění studenti, ale i vedoucí představitelé hlavního města Prahy a všech zapojených fakult. Za FEL ČVUT absolvovalo letos program devět studentů, šest z nich si pro certifikát došlo přímo do rezidence primátora, kde se celý ceremoniál odehrával.

Program prg.ai Minor se skládá z klíčových předmětů v oblasti strojového učení a AI vyučovaných na Fakultě elektrotechnické, Fakultě informačních technologií ČVUT, Fakultě sociálních věd a Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Kromě akademické stránky programu je pro studenty přínosem také příležitost stát se součástí komunity mladých lidí z různých oborů se zájmem o umělou inteligenci, možnost přispět k formování pražského inovačního ekosystému a osobně se seznámit s jeho hybateli. Nedílnou součástí programu jsou totiž networkingové akce a odborná setkání s předními zástupci byznysu. Celý program dosud úspěšně zakončilo celkem 47 absolventů, dalších 108 studujících je v něm v současnosti zapsáno. Prg.ai Minor je otevřen všem studentům zapojených univerzit a přijímá každý rok přes čtyřicet nových talentů, zájem stávající kapacitu přitom několikanásobně převyšuje. Přihlašování do nové kohorty probíhá každý rok na jaře.

Za FEL ČVUT, která byla v letošním ročníku nejsilněji zastoupena vzhledem k ostatním fakultám, program úspěšně zakončili studenti Jakub Ambroz, Jakub Med, Marek Miltner, Jiří Němeček a Danil Semin. Magdalena Kůtová absolvovala již v roce 2022, předávání se však zúčastnila až letos. Kromě nich se úspěšnými absolventy za naši fakultu stali též Daniel Hubáček, Petr Ježek a Vojtěch Sýkora, kteří se bohužel ceremoniálu nemohli zúčastnit. Všem úspěšným absolventům při převzetí osobně pogratulovali děkan prof. Petr Páta, prof. Tomáš Svoboda, garant programu prgAI, a za ČVUT pogratuloval prof. Zbyněk Škvor, prorektor pro vědu, tvůrčí činnost a doktorské studium. My se k jejich gratulaci připojujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších milnících jejich rozvíjejících se kariér!

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk