Lidé

Aktuální PhD studenti

Ing. Antonín Krpenský

Katedra fyziky

Řízení a analýza akustických a elastických vlnových polí na základě vybraných nehomogenních struktur

Archiv PhD studentů

RNDr. MgA. Viktor Hruška, Ph.D.

Katedra fyziky

Akustika interakcí vířivého proudění s periodickými strukturami

Disertační témata

Akustické vlny v lokálně periodických strukturách

• Program: Akustika
  • Katedra: Katedra fyziky
    • Popis:
      Téma se má zabývat vyšetřováním akustických vln šířících se skrz disperzní zóny využívající prostorově neuniformní závislosti hustoty a elastických vlastností uvažovaných materiálů, což nám umožňuje řídit odrazy a průchody akustických vlny v dané spektrální oblasti. Jako nelokální disperzní zóny předpokládáme použít prostorově omezené oblasti s funkčně proměnnými materiálovými vlastnostmi. Abychom mohli řídit koeficienty průchodu a odrazu, je možné dále využít lokálně periodické či kvaziperiodické struktury založené na výše zmíněných nelokálních disperzních zónách, protože i relativně malý počet opakujících se nelokálních disperzních zón vykazuje téměř nulový přenos akustické energie v některých frekvenčních pásmech.

Možnosti řízení kmitočtového spektra nelineárních akustických vln

Studium nelineárních akustických interakcí v disperzním a disipativním prostředí

Vyšetřování interakcí nelineárních akustických polí s mechanickými strukturami

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk