Prof. Páta plánuje plynule navázat na započatou práci z prvního volebního období, kdy se FEL ČVUT pod jeho vedením podařilo realizovat řadu pozitivních změn pro zlepšení podmínek fungování fakulty a pro to, aby byla schopna reagovat na změny ve svém okolí.
Za jeden z nejvýznamnějších úspěchů předchozího období považuje Petr Páta otevírání fakulty nejen pro uchazeče o studium elektrotechniky a informatiky, ale i pro širokou veřejnost. Vedle toho škola pod jeho vedením získala institucionální akreditace: FEL garantuje dvě oblasti vzdělávání (Elektrotechnika, Kybernetika) a podílí se na dalších třech (Informatika, Energetika, Zdravotnické obory).
“Těší mne, že zaměstnanci a studenti mají důvěru v mou dlouhodobou představu o dalším směřování fakulty,” uvedl prof. Páta.
Vizí děkanského projektu prof. Páty je na další čtyři roky “kontinuální pokrok a dlouhodobá perspektiva”. Mezi devíti hlavními strategickými body zmiňuje například hledání dlouhodobého a udržitelného řešení halových laboratoří v Dejvicích a kampusu na Karlově náměstí; posilování digitální infrastruktury, která bude práci zjednodušovat, ne ji komplikovat; rozvíjení spolupráce s absolventy prostřednictvím Alumni programu a v neposlední řadě i vytváření přátelského a motivujícího prostředí pro zaměstnance, včetně možností kariérního růstu a zavedení systému benefitů.
Prof. Mgr. Petr Páta, Ph.D. (nar. 1973) vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK v Praze. Na Fakultě elektrotechnické ČVUT působí od roku 1996, v současnosti na pozici děkana. Předtím byl vedoucím katedry radioelektroniky FEL ČVUT. V oblasti výzkumu se zabývá obrazovou fotonikou, kompresí vědeckých obrazových dat, akusticko-optickými a optickými systémy s prostorově variantní PSF nebo hyperspektrálním zobrazováním.
Fakulta elektrotechnická ČVUT patří mezi špičkové vzdělávací a vědecké instituce v České republice. Více než tři tisíce studentů a studentek se na FEL nejen vzdělává v informatice a elektrotechnice, ale také se může neobvykle brzy zapojit do výzkumu a vývoje v oblastech technologických trendů, které budou utvářet budoucnost celé společnosti. Ať už to jsou nanotechnologie, umělá inteligence a energetika, anebo telekomunikační sítě, bioinformatika či vesmírné technologie – všechny tyto fenomény budoucnosti lze na FEL studovat. Jak oblast elektrotechniky, tak nejnověji i oblast informatiky na ČVUT je v prestižním mezinárodním žebříčku QS Ranking hodnocena jako nejlepší v České republice.