Podložka PadPat

Podložka pro domácí a nemocniční lůžka pro snímání polohy pacienta na lůžku v čase.

Proč jsem se pustil do vývoje produktu?

Podložka PadPat pro domácí a nemocniční lůžka usnadní práci pečovatelskému personálu při monitoringu přítomnosti pacientů na lůžku. Stávající antidekubitní matrace jsou nákladné a technicky komplikované. Vymysleli jsme jednoduché řešení pro hlídání přítomnosti pacientů na lůžku, kdy pacienti nejsou nijak omezováni, nemusejí nosit bezpečnostní náramky a díky včasné signalizaci je chrání nejen před možnými proleženinami, ale i při neúmyslném opuštění lůžka.

Jaké problémy svým zákazníkům řeší?

Podložka PadPat pomáhá při péči o dlouhodobě ležící pacianty. PadPat umožňuje indikovat opuštění lůžka pacientem či pád pacienta z lůžka. PadPat slouží jako preventivní nástroj proti vzniku dekubitů tím, že monitoruje zatížení pacienta po předem určitou, personálem definovanou, dobu. Možností je následné zaslání alarmu pečovatelskému personálu či automatická změna polohy lůžka, pokud to lůžko umožňuje.

Hlavní vlastnosti:

  • indikace opuštění lůžka nebo pádu z lůžka,
  • indikace polohy pacienta: sed / leh na zádech / leh na břiše / leh na pravém boku / leh na levém boku,
  • indikace setrvání pacienta v jedné poloze jako prevence proti proleženinám.

Fáze vývoje produktu

Jsme ve fázi ukončeného vývoje prototypu podložky PadPat. Hledáme výrobně-obchodního partnera.  Jsme také schopni zajistit malosériovou výrobu (dodávky jednotek kusů) pro pilotní ověření technologie.

Způsob komercializace

Nabízíme prodej technického řešení PadPat a následnou součinnost při pokračování vývoje technologie (optimalizace obslužného software, integrace do stávajících řešení atd.) a při následné optimalizaci výroby.

Technická specifikace

PadPat je několika milimetrová podložka přizpůsobená velikosti postele určená k integraci do matrací nebo jako další komponenta lůžka s uložením pod matraci. Textilní senzory jsou rozmístěny podle obvyklých styčných ploch lidského těla s lůžkem. Množství jednotlivých senzorů je možné zvýšit a dosáhnout tak škálovatelnosti rozlišení přesnosti snímání pro detailnější snímání polohy a zatížení lidského těla. Senzory jsou propojeny k samostatné řídicí jednotce s možností integrace řídicí jednotky do lůžka. Řídicí jednotka umožňuje komunikaci s obslužným počítačem pomocí AT příkazů přes USB. Řídící jednotku lze doprogramovat do stávajících aplikací nemocničního lůžka.  Ovládací software umožňuje zobrazení zatížení jednotlivých senzorů na připojeném monitoru.

Možnost rozvoje podložky PadPat v dalších aplikacích:

  • monitoring doporučené léčebné polohy,
  • robotická rehabilitační lůžka,
  • monitoring spánku,
  • prvky osobní bezpečnosti v dopravě.

Podívejte se na prezentaci podložky PadPat na youtube.

Máte o tuto technologii zájem?

V případě zájmu o naše technologie, produkty a služby kontaktujte telefonicky nebo e-mailem koordinátora pro transfer technologií:

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk