Analýza povrchového EMG signálu

Tento výzkum je zaměřen na analýzu a modelování elektromyografického (EMG) signálu. Náš výzkum je cílen na testování a návrh metod signálového zpracování vhodných pro detekci počátku a konce svalové aktivity na základě povrchově snímaného EMG signálu. Nahrávání signálů a interpretace výsledků analýzy probíhá ve spolupráci s odboríky z Fakulty tělesné výchovy a sportu při UK. Náš zájem je také věnován objektivizaci svalové koordinace, dignostikou neurologických onemocnení a vhodné prezentaci výsledů analýz EMG signálů.

Výzkumné skupiny

Analýza, modelování a interpretace signálů

Skupina SAMI se zabývá základním a aplikovaným výzkumem v biomedicínském inženýrství. Hlavní oblastí zájmu je řeč, biologické signály, digitální zpracování signálů a strojové učení se zaměřením na neurologii, foniatrii, logopedii a fyziologii. Skupina podporuje kvantitativní multidisciplinaritu. Výsledky výzkumu jsou součástí projektů řešených ve spolupráci s fakultními nemocnicemi. Poznatky se využívají při diagnostice a hodnocení léčby.

Za stránku zodpovídá: Ing. Mgr. Radovan Suk