Podmínky přijetí do magisterského studia

Veškeré informace týkající se přijímacího řízení naleznete v Podmínkách pro přijetí a Směrnici děkana.

Pro přijetí do magisterského studia

je nezbytné:

• řádně a včas vyplnit elektronickou přihlášku ke studiu,

• zaplatit poplatek za přijímací řízení ve výši 900 Kč,

• úspěšně složit přijímací zkoušku nebo dosáhnout jejího prominutí děkanem,

• doložit úředně ověřenou kopii vysokoškolského diplomu, případně jeho nostrifikace, absolvujete-li vysokou školu mimo Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko nebo Slovinsko. (Toto se netýká studentů/absolventů FEL ČVUT.)

• Zahraniční uchazeči (kromě Slováků) musí zároveň doložit potvrzení o vykonání zkoušky z českého jazyka vydané Katedrou jazyků FEL v r. 2024 (netýká se absolventů vysokoškolského studia v českém jazyce).

Podmínky přijetí bez přijímací zkoušky

Děkan promine přijímací zkoušku studentům či absolventům studijního programu příbuzného charakteru z let 2021 - 2024 (o příbuznosti rozhoduje přijímací komise příslušného programu). Pro programy Otevřená informatika, Kybernetika a robotika, Lékařská elektronika a bioinformatika a Inteligentní budovy je podmínkou pro prominutí přijímací zkoušky zároveň i dosažení váženého studijního průměru za celou dobu studia nejvýše 1,80 (u absolventů z r. 2024 se vážený studijní průměr počítá z předmětů absolvovaných od začátku studia do konce zimního semestru ak. r. 2023/2024).

Uchazeči a uchazečky, kteří nesplní výše uvedené podmínky, budou pozváni k přijímací zkoušce. Přijímací zkouška je písemná, v některých případech je doplněna ústním pohovorem a liší se obsahem podle jednotlivých programů. Obsah zkoušky je zveřejněn na stránkách jednotlivých programů nejpozději čtyři měsíce před konáním zkoušky.

Za stránku zodpovídá: doc. RNDr. Veronika Sobotíková, CSc.