Co potřebujete splňovat a zařídit pro zahájení doktorského studia na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze?
Přijímací řízení doktorského studia

Ať už chcete navázat na zdejší magisterské studium, nebo naskakujete na palubu odjinud, v následujících krocích se dozvíte všechno, co potřebujete vědět, splňovat a zařídit pro zahájení doktorského studia na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze.

Kalendář přijímacího řízení
Přijímací řízení se koná dvakrát ročně. Děkan však může na návrh školitelů vyhlásit mimořádný termín pro další zájemce a zájemkyně.
Mimořádný termín přijímacího řízení studijního programu Elektrotechnika a komunikace, Radioelektronika
Standardní termín podaní přihlášky (zahájení studia 1. 2. 2023)
Přijímací řízení do všech Ph.D. programů (zahájení studia 1. 2. 2023)
Postup krok za krokem
1. Vyberte si vhodný studijní program
Díky předchozímu studiu víte, co vám jde, v čem chcete vyniknout a kam se bude budoucnost vaší kariéry nejspíše ubírat. Teď už si jen stačí vybrat jeden ze studijních programů a ponořit se do něj.
2. Nepropásněte den otevřených dveří
Nejste si jisti výběrem studijního programu? Navštivte nás v Den otevřených dveří. Popovídáte si se studujícími a vyučujícími, získáte spoustu informací z první ruky a budete mít jasnou představu o tom, který program je pro vás ten pravý. V kalendáři akcí můžete zjistit, kdy se nejbližší Den otevřených dveří doktorského studia koná a zda proběhne offline nebo online.
Nápomocná vám může být také prezentace z posledního Dne otevřených dveří pro doktorské studium.
3. Zvolte si téma disertační práce
Už víte, kam chcete směřovat svůj výzkum? Výborně, teď byste měli oslovit vybraného školitele či školitelku a zkonzultovat s ním výběr tématu disertační práce. Bez školitele nebo školitelky se neobejdete.
Téma i jméno školitele, který téma vypsal, je nutné uvést do přihlášky.
Vybírat můžete ze seznamu nabízených témat našich školitelek a školitelů. S vlastním, nevypsaným, tématem bohužel není možné se do studia přihlásit.
4. Podejte přihlášku a zaplaťte poplatek
Podání přihlášky ke studiu probíhá on-line formou nebo osobně. Buď můžete vytisknout a ručně vyplnit klasickou přihlášku, nebo si zvolit e-přihlášku, tu řádně vyplnit a po odeslání si uložit identifikační kód a heslo. S těmi se pak budete přihlašovat do systému a sledovat průběh přijímacího řízení.
Poplatek za přihlášení činí 850 Kč. Doporučujeme jej zaplatit kartou přímo při vyplňování e-přihlášky. Je to rychlé a snadné. Můžete jej samozřejmě poukázat i na bankovní účet fakulty, převod ale zpravidla trvá déle.
Platební údaje (vztahují se pouze k papírové přihlášce, nikoli e-přihlášce)
Komerční banka, Praha, č. účtu: 19-5504540257/0100
variabilní symbol: 902
zpráva pro příjemce: jméno uchazeče
IBAN: CZ9401000000195504540257.
Je-li pro vás schůdnější varianta ručně vyplněné přihlášky, nezapomeňte ji podepsanou (spolu s přiloženými klíčovými dokumenty - viz. další bod ) přinést buď na oddělení pro vědu a výzkum, do podatelny, nebo ji odeslat na adresu fakulty:
České vysoké učení technické v Praze
Fakulta elektrotechnická, OVV
Technická 2
166 27 Praha 6 – Dejvice.
5. Přiložte klíčové dokumenty
K přihlášce je potřeba odevzdat důležité dokumenty, bez nichž nebudete přijati k doktorskému studiu.
Pokud plánujete přihlášku odevzdat osobně nebo poslat poštou, přiložíte tyto dokumenty k vytištěné a podepsané přihlášce. Pokud plánujete podat e-přihlášku, všechny potřebné dokumenty vložíte do elektronického systému přihlašování.
Přílohy, které musíte přiložit k přihlášce:
- stručný životopis,
- kopii dokladů o vzdělání a jazykové vybavenosti:
- vysvědčení a diplom z magisterského studia,
- nostrifikaci diplomu, pokud jste magisterské studium absolvovali v zahraničí,
- maturitní vysvědčení nebo certifikát z českého jazyka (platí pro uchazeče a uchazečky ze zahraničí, pokud chtějí studovat v českém jazyce),
- certifikát o znalosti anglického jazyka na úrovni C1 (platí pro zájemce a zájemkyně o studium v angličtině),
- seznam publikací,
- doklad o úhradě poplatku za přijímací řízení (neplatí pro e-přihlášku).
6. Dostavte se k přijímacímu pohovoru
V rámci přijímacího řízení vás čeká krátký pohovor. Ten ověří, zda jste schopni uhájit si argumenty před komisí. Nejčastěji se diskutuje problematika plánované disertační práce, šířka vašich odborných znalostí a motivace ke studiu.
V 15 až 30minutovém ústním pohovoru se také prověřují vaše komunikační dovednosti v angličtině nebo v češtině (platí pro zahraniční uchazeče a uchazečky).
O čase a místě konání přijímacího pohovoru budete informováni elektronicky.