Výzkum
Studenti se mohou zapojit do výzkumu a řešit analogové i digitální systémy, systémy se senzory a aktuátory, popřípadě výzkum elektronických součástek pro moderní technologie jako např. elektromobilita.

3DP Lab - Vývoj a výzkum materiálů pro 3D tisk v elektrotechnice
Výzkumné téma
MateriályVýzkumná skupina 3DP Lab, působící na Katedře elektrotechnologie, se zabývá materiálovým výzkumem a vývojem nových a pokročilých materiálů pro 3D tisk pomocí technologií FFF a SLA s aplikačním přesahem do elektroniky a elektrotechniky.

5Gmobile
Výzkumné téma
Komunikační sítěV laboratoři 5Gmobile se zaměřují na výzkum v oblasti současných i budoucích mobilních sítí páté generace a bezdrátových technologií a standardů. Cílem výzkumu 5Gmobile je navrhovat nové přístupy k řešení problémů vyvstávajících s příchodem nových generací mobilních sítí. Soustředí se na zvýšení efektivity přenosu dat při zachování dostupnosti služeb a energetické efektivity sítě.

AEDPE – Advanced Electric Drives and Power Electronics
Výzkumné téma
SilnoproudVýzkumná skupina AEDPE – Advanced Electric Drives and Power Electronics, působící na katedře elektrických pohonů a trakce, se zabývá výzkumem a vývojem pokročilých řídicích strategií měničů výkonové elektroniky pro pohonářské i nepohonářské aplikace. Hlavním cílem je zvyšování účinnosti a efektivity provozu měničů a pohonů. Další oblastí zájmu skupiny je matematické modelování pohonů a měničů včetně počítačových simulací systémů výkonové elektroniky. V neposlední řadě se zabýváme také možnostmi uplatnění moderních tranzistorů na bázi SiC a GaN v různých topologiích stejnosměrných a střídavých měničů a návrhem samotných měničů.

Analýza, modelování a interpretace signálů
Skupina SAMI se zabývá základním a aplikovaným výzkumem v biomedicínském inženýrství. Hlavní oblastí zájmu je řeč, biologické signály, digitální zpracování signálů a strojové učení se zaměřením na neurologii, foniatrii, logopedii a fyziologii. Skupina podporuje kvantitativní multidisciplinaritu. Výsledky výzkumu jsou součástí projektů řešených ve spolupráci s fakultními nemocnicemi. Poznatky se využívají při diagnostice a hodnocení léčby.

MAGLAB - Laboratoř senzorů a magnetických měření
Výzkumné téma
SenzoryMAGLAB se zabývá vývojem a aplikacemi senzorů, zejména magnetických. Umí měřit, modelovat a modifikovat magnetické vlastnosti materiálů, včetně mikrodrátů a nanočástic. Podílí se nejen na řešení výzkumných projektů, ale také úspěšně spolupracuje s firmami na jejich problémech a společných projektech. Přístroje týmu se osvědčily v kosmu (český satelit Mimosa), na zemi (detektory kovů, měření objemu žaludku) i pod zemí (hledač bomb, navigační systém pro vrtné soupravy).

Mikrovlnná měření
Výzkumné téma
MěřeníVýzkumný tým se zabývá mikrovlnným měřením, návrhem a výrobou vysokofrekvenčních obvodů a systémů. Jejich práce pokrývá široké spektrum mikrovlnné oblasti od teoretických oblastí kalibračně-korekčních metod až po komplexní návrhy a měření rozsáhlých mikrovlnných systémů.
Přenosová média a systémy
Výzkumné téma
Komunikační sítěCílem výzkumných aktivit je zejména zvyšování přenosové rychlosti při digitálním přenosu, zvyšování spolehlivosti, výkonnosti přenosu a hledání nových způsobů využití přenosových médií.

Silnoproudé výboje
Skupina pracující se základním výzkumem horkého a hustého plazmatu, především výzkumem silnoproudého výboje podobného blesku. Silnoproudé výboje typu z-pinče či plazmatického fokusu jsou charakteristické svou vysokou účinností konverze elektrické energie do energie plazmatu. V současné době se této skutečnosti využívá zejména pro produkci rentgenových impulzů, a tak jsou z-pinče nejvýkonnějšími (až 500 000 GW) i nejúčinnějšími (až 20%) laboratorními zdroji rentgenového záření. Princip z-pinče může být také využit k efektivní generaci energetických částic.