Prak­tic­ká in­for­ma­ti­ka s dů­ra­zem na tvrdé zna­los­ti i soft skills

Studijní program pro ty, které baví proces vývoje softwaru - od sběru požadavků, jejich realizace až po nasazení a údržbu.

Studující získají přehled v podnikových procesech a jejich modelování i v softwarové podpoře. Program Softwarové inženýrství a technologie vás za tři roky studia připraví na založení vlastního startupu, nástup do zaměstnání i na dokončení inženýra.

Softwarové inženýrství a technologie

SIT je pouze bakalářský studijní program, o to více si ale zakládá na expertní přípravě odborníků. Naučíte se v něm programovat na špičkové úrovni, dobře navrhnout stabilní a spolehlivý softwarový systém a umět jej propojit s ostatními platformami. Pochopíte proces vývoje softwaru a zvládnete řídit tech projekty agilními metodami. Navíc budete umět několik programovacích jazyků a dokážete si vybrat vhodnou technologii i postup, který vás dovede ke zdárnému výsledku různých IT tasků. Přestože je SIT hlavně praktickým programem, naučí vás teorii v matematice a informatice natolik, že bez problémů navážete v jakkoli zaměřeném magisterském studiu (například v programu Otevřená informatika nebo Elektronika a komunikace). Zaměřit se můžete na jednu ze čtyř specializací.

Možnosti studia

Jaké projekty řešíme?

Od nezbytné teorie se na SIT brzy dostanete k praktickým úkolům. Tři roky studia vás připraví na založení vlastního startupu, nástup do zaměstnání i na dokončení inženýra.

Studentské a absolventské příběhy

Novinky

Za stránku zodpovídá: doc. Ing. Miroslav Bureš, Ph.D.